Sekojot Imanta Ziedoņa rakstītajam, 2015. gadā uzsākts Latvijas simtgades projekts, kura mērķis bija kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot tūrisma ceļu apkārt Latvijas sauszemes robežai, ko var mērot gājēji, velosipēdisti, motociklisti un autobraucēji. Šī gājiena rezultātā tika izveidota ceļojošāizstāde un filma Izgaismot Latviju, kas 2019. Gadā viesojās Latvijas pašvaldībās. Imanta Ziedoņa muzejs šajā ceļā uzņēmies attīstīt tūrisma maršrutu Latvijas-Lietuvas pierobežā – Leišmalītē. Patlaban darbu pie kartē iezīmēta tūrisma maršruta izstrādes jau uzsākušas Sēlijas pašvaldības.
Imants Ziedonis, izstaigājot Latviju, iepazina tās lauku iedzīvotājus, labāk izprata to cilvēcisko dabu, dzīvesveidu, apzināja latviešu identitāti un tautai raksturīgo, kas pēc tam aprakstīts viņa literārajos darbos. Iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa grāmatas Leišmalīte, Imanta Ziedoņa muzejs rīko Leišmalītes apceļošanu mūsdienās, lai atjaunotu dzejnieka redzēto un iedvesmotu sabiedrību iepazīt Latviju citām acīm. Tas stiprina piederības sajūtu valstij, veido izpratni par Latvijas pierobežas situāciju, ļauj apzināties sabiedrības saskaņas, demokrātijas un katra paša līdzdalības nozīmi labākas dzīves kvalitātes veidošanā.
Imants Ziedonis grāmatā Leišmalīte raksta:
Tāpēc 2016. gadā Imanta Ziedoņa muzejs uzsāk projektu - garākais muzejs Latvijā Leišmalīte, kas veido aptuveni 571 km garu taku gar Latvijas robežu.
Divus gadus pēc kārtas, 21. jūnijā visas dienas garumā Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar banku BlueOrange aicināja visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties akcijā Izgaismo Latviju un noiet savu sirdskilometru - vienu kilometru Latvijas pierobežā, kur saulgriežu dienā izgaismosies mūsu valsts robeža. Šajā dienā pierobežas pašvaldības tiek aicinātas iedegt ugunskurus un izgaismot, izdziedāt spēka dziesmas Latvijai. Ar šo tradīciju Latvija jau otro gadu pēc kārtas kļūst par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši to ar ugunskuriem.
Kopumā projektā no 2019. gada 10. janvāra līdz 2019. gada 21. decembrim filma un izstāde ceļoja no pašvaldības uz pašvaldību, kopā viesojoties 14 pašvaldībās, kā arī divreiz izstāde tika atrādīta Rīgā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un augstskolā RISEBA, sasniedzot 7306 lielu apmeklētāju skaitu.
Izstādes kuratores: Velga Vītola un Katrīna Kūkoja.
Izstādes fotogrāfiju autori: Nauris Brūniņš, Inese Dāvidsone,Elīza Eikerte, Artūrs Jenots, Vita Krastiņa, Juris Smans, Zanda Sproģe, Aivis Stračinskis, Aldis Pinkēns, Velga Vītola un Andris Zariņš.